Początek kwietnia w Galerii Miejskiej bwa

Dzień Dobry.

Poniżej informacje dotyczące najbliższych wydarzeń w Galerii Miejskiej bwa w Bydgoszczy.

Udział w nich jest bezpłatny.

Zapraszamy do udziału.

 

 

 

Dziecko na warsztat – Kwiecień i kwiaty

Kwiecień, środa, godzina do ustalenia z grupą.

Warsztaty dla dzieci przedszkolnych i szkoły podstawowej.
Kwiecień i kwiaty. Będziemy tworzyć fantazyjne kwiaty w różnych technikach, które ozdobią ogródek w galerii. Ile zakwitnie w nim roślin?

Środy, godzina do ustalenia z grupą.
Prowadzenie: Agnieszka Gorzaniak – kurator Galerii Miejskiej bwa w Bydgoszczy.
Zapisy: agnieszka.gorzaniak@galeriabwa.bydgoszcz.pl lub pod nr tel. 52 339 30 62.
Spotkania dla grup do 25 osób, trwają ok. 1-1,5 godz.
Warsztaty poprzedzone są oprowadzaniem po aktualnych wystawach, wstęp wolny.

 

 

Na ludowo… – warsztaty

1.04.2017, godzina 11.00

Warsztaty weekendowe dla dzieci z opiekunami
Na ludowo… Na kwietniowych warsztatach w Galerii zmierzymy się z trudną sztuką wycinania ozdób z papieru. Takie ludowe wycinanki kojarzą się z wiosną i jej obrzędami. A ponieważ kwiecień to miesiąc kwiatów, to przy pomocy wyciętych przez nas wzorków wiosennie udekorujemy doniczki, w których te kwiatki będą rosły.

Prowadzenie: Piotr Kikta, muzyk (w zawodzie raz na parę miesięcy), animator, prowadzi warsztaty dla dzieci, na co dzień sprzedaje książki dla dzieci.
Sobota, 1 kwiecień 2017, godzina 11.00
Zajęcia potrwają 1,5 godz. Spotkanie przeznaczone dla dzieci 5-10 lat.
Zapisy: Agnieszka Gorzaniak, tel. 52 339 30 62, agnieszka.gorzaniak@galeriabwa.bydgoszcz.pl, wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona

Sztuka w samo południe! Warsztaty dla seniorów

Sztuka w samo południe! Warsztaty dla seniorów
Temat: Magiczne pudełko – zatrzymać czar wspomnień
07.04.2017 godz. 12.00

Szkatułka niespodzianka to eksplodujące, po zdjęciu wieczka, pudełko, które może zatrzymać nie tylko wspomnienia, ale i posłużyć za życzenia zamiast zwykłej kartki lub prezentu. Każdy z uczestników będzie miał możliwość wykonać własnoręcznie takie pudełko, a ozdabiając je i dodając do niego swoje ulubione zdjęcia stworzy świetną pamiątkę na lata. Celem warsztatów jest zaangażowanie zmysłów oraz udoskonalanie zdolności manualnych.
Prowadzenie: Claudia Jesa- prawniczka, absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego, pracuje w Kancelarii adwokacko-radcowskiej, w każdej wolnej chwili zdobywa nowe umiejętności i poszerza swoją wiedzę m.in. posiada certyfikat (SJM1) z języka migowego, uwielbia zajęcia plastyczne i pracę z ludźmi.

Sztuka w samo południe to cykl spotkań poświęconych sztuce i szeroko rozumianej kulturze, adresowanych do osób w wieku 60+. W ramach spotkań proponujemy dyskusje o sztuce współczesnej oraz działania twórcze, które rozwijają procesy poznawcze, doskonaląc sprawność manualną poprzez poznawanie różnych technik i form plastycznych. Do udziału w spotkaniach wybraliśmy historyków sztuki, krytyków, artystów oraz znawców, którzy zwrócą uwagę na różnorodne i niezwykle barwne aspekty współczesnej kultury. Interdyscyplinarność spotkań, niebanalne tematy, eksponowanie wartości wspólnego uczestnictwa pomogą uczestnikom odkryć własne ścieżki interpretacji oraz kontemplacji świata sztuki.
Wstęp bezpłatny
Obowiązują wcześniejsze zapisy
Spotkania cykliczne, pierwszy piątek każdego miesiąca, godz. 12:00
Czas trwania każdego warsztatu: 1,5 godz.
Zbiórka w holu głównym przy kasie
Liczba miejsc ograniczona

zapisy: agnieszka.gorzaniak@galeriabwa.bydgoszcz.pl
tel. 52-339-30-62

Magdalena Dworak-Mróz. Pasja czy obsesja? Szaleństwo kolekcjonowania – wykład

12.04.2017, godz. 18.00

Wykład z cyklu Bydgoskiej Akademii Sztuki
Magdalena Dworak-Mróz. Pasja czy obsesja? Szaleństwo kolekcjonowania

Wykład „Pasja czy obsesja? Szaleństwo kolekcjonowania” jest zaproszeniem do alternatywnej refleksji na temat postaci zbieracza-kolekcjonera, jego motywacji i mentalnej kondycji. Język służący opisowi praktyk kolekcjonerskich zaskakująco mocno zabarwiony jest określeniami z pogranicza dyskursów dotyczących uzależnień. Mówimy o żądzy posiadania, uporczywej pogoni za przedmiotem, obezwładniającej fascynacji, która motywuje do działań nieetycznych, pasji, która zmienia się w obsesję, a „zdrowego” człowieka doprowadza na skraj szaleństwa.
Lejtmotywem rozważań będzie wystawa Roberta Kuśmirowskiego „Masyw kolekcjonerski,” prezentowana w krakowskim Bunkrze Sztuki w 2009 roku, będąca próbą artystycznego opisu zjawiska.

Magdalena Dworak-Mróz – historyczka sztuki. Zajmuje się malarstwem XIX i XX wieku w teorii i w praktyce. Pisze doktorat o malarstwie Henri Haydena, przedstawiciela École de Paris w Instytucie Sztuki PAN w Warszawie. Zawodowo opiekuje się kolekcją malarstwa francuskiego w Galerii ARTYKWARIAT. Prowadzi również zajęcia w języku angielskim na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. W kręgu jej zainteresowań mieszczą się także zagadnienia związane z rynkiem sztuki, art marketingiem, psychologią kolekcjonowania, budowaniem kolekcji i fałszerstwami.

Z poważaniem

Tomasz Zieliński - starszy asystent

tomasz.zielinski@galeriabwa.bydgoszcz.pl

tel. 052-339-30-53

kom.  783-932-009

 

Galeria Miejska bwa w Bydgoszczy

ul. Gdańska 20

www.galeriabwa.bydgoszcz.pl

sekretariat tel. 052-339-30-50

 

 

Komentarze

Popularne posty