Bydgoszcz,

czwartek, 3 maja 2018

Galeria Miejska bwa - maj

 

Maj jak co roku rozpoczął się długim weekendem, ale po zawojowaniu jezior, gór i morza zapraszamy na wydarzenia w naszej Galerii!

Już 8 maja połączony wernisaż dwóch różnych i ciekawych wystaw. Na II piętrze otwieramy „Flatten Image" Sebastiana Krzywaka. Jak pisze Przemek Sowiński, kurator wystawy „W pracach Sebastiana Krzywaka w naturalny sposób odbijają się rozwiązania pochodzące z cyfrowej rzeczywistości, inspirowane bardziej lub mniej świadomie sposobem działania narzędzi z programów graficznych. I jeżeli farba ciągle pozostaje farbą, to już zawartość obrazu, jego elementy składowe, takie jak kolor, forma czy głębia, nasiąknięte są logiką, jaką oferuje nam Photoshop." 

Z kolei na I piętrze, coroczna wystawa „Synteza Sztuk", na której zobaczymy kilkadziesiąt prac artystycznych z różnych dziedzin sztuki, stworzonych przez pracowników uczelni wyższych, które prezentują szeroki zakres technik twórczych.

Przy Gdańskiej 20, jeszcze do 13 maja, można zobaczyć prezentację twórczości młodej artystki - Alicji Kubickiej pt. „zestaw malarski".

Z kolei na Gdańskiej 3, w Galerii Kantorek do 12 maja trwa wystawa Danuty Jamiołkowskiej „DOM?", a 25 maja otwarcie „Notatek z podróży" Joanny Imielskiej.

Jak co miesiąc zapraszamy na dedykowane seniorom zajęcia „Sztuka w samo południe", 11 maja o godz. 12.00 - Sztuka „wytrawna", czyli spotkanie z art brut.

Najmłodsi podczas warsztatów „Tuż-tuż tusz" spróbują poszukać wartości malarskich za pomocą tuszu - starej techniki wykorzystywanej już w malarstwie chińskim.

Bydgoska Akademia Sztuki w środy: 16.05.2018 (Piotr Tołoczko. Anatomia rysunku) oraz
30.05.2018 (dr Agnieszka Wysocka. Przestrzeń dla kultury w powojennej Bydgoszczy) obydwa spotkania o godzinie 18.00.

Wielką imprezą będzie jak zwykle Noc Muzeów 19 maja, podczas której jak co roku nie obędzie się bez dodatkowych atrakcji podczas zwiedzania przewidzianego od 18.00 do 1.00 w nocy. Otwarta dla zwiedzających (w godz.18.00-22.00) będzie również Galeria Kantorek (ul. Gdańska 3).

 

 

 

 

 


Galeria Miejska bwa w Bydgoszczy
Wiadomość została wysłana do admin24554.bydgoszcz@blogger.com | Anulowanie subskrypcji | Prześlij tego emaila do przyjaciela
Wysłane za pomocą MailerLite

Brak komentarzy: