Bydgoszcz,

wtorek, 9 stycznia 2018

Galeria Miejska bwa w Bydgoszczy - styczeń 2018

Dzień Dobry

W styczniu w Galerii Miejskiej bwa, ul. Gdańska 20, prezentujemy dwie wystawy: „In the stream of time" (fotografii XX wieku z kolekcji Loli Garrido) oraz „To jest czego, nie ma" (pokazującą kosmos w sztuce i sztukę w kosmosie).

W tym miesiącu odbędą się dwa wykłady z cyklu Bydgoskiej Akademii Sztuki. W środę, 10 stycznia, Kajetan Giziński przedstawi postać znanego artysty Wasilij'a Kandinski'ego - Inny model artysty – Kandinski jako teurg, a dwa tygodnie później, 24 stycznia, Monika Rak przybliży problematykę tkaniny podczas wykładu - Przegląd aktualiów z zakresu sztuki i projektowania.

Już w najbliższą sobotę, 13 stycznia, zapraszamy na godzinę 11.00 rodziców z dziećmi na Rodzinne warsztaty weekendowe – Kosmiczne dźwięki, podczas których będziemy nasłuchiwać dźwięków z kosmosu, eksperymentować muzycznie i poznawać niestandardowe instrumenty muzyczne. W każdą środę odbywają się też zajęcia „Dziecko na warsztat. Jak edytować zdjęcia za pomocą wyobraźni?", na które zapraszamy grupy zorganizowane (przedszkola i szkoły podstawowe).

Miłośnicy fotografii i kina dokumentalnego nie mogą przegapić dwóch pokazów filmowych, nawiązujących do fotografów, których zdjęcia możemy zobaczyć na wystawie „In the stream of time". 18 stycznia o godzinie 18.00 projekcja filmu „Bert Stern. Prawdziwy Madman",  a 25 stycznia projekcja dokumentu „Nowojorska ulica w obiektywie".

Nie można też zapomnieć o trwającej w Galerii Kantorek wystawie pokonkursowej „Żródła" oraz wystawie Magdaleny Dreścik w Galerii Brda „Rezerwat Tworzyw Sztucznych".

Oprócz wystawy „In the stream of time", wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy!!!

 

 


Galeria Miejska bwa w Bydgoszczy
Wiadomość została wysłana do admin24554.bydgoszcz@blogger.com | Anulowanie subskrypcji | Prześlij tego emaila do przyjaciela
Wysłane za pomocą MailerLite

Brak komentarzy: